מסתבר שדליק

מסתבר שדליק צדק! כדור הארץ כן מסתובב מסביב לשמש ולא כמו שטענו אלפי שנים מדענים טועים!! קולו של אלכס אנסקי מרעים עלינו כל מקבץ פרסומות ב-88 אף.אם, וזה קורה כל שניים שלושה שירים… אהה רגע, זה לא מה שהוא אומר שם? אהה. הוא אומר משהו על חוות הדגים. אהה כן… אבל בדיוק? הוא אומר: מסתבר שדליק צדק. זוכרים שדליק אמר שצריך לחכות לדוח של הוועדה הבינלאומית כדי לדעת האם חוות הדגים אשמות בהרס האלמוגים שבמפרץ אילת… ובכן הדוח של הוועדה הבינלאומית מזכה את בעלי חוות הדגים, עכשיו בואו נאמץ כולנו את הדוח.

 רגע רגע… מי יודע כמה פיגועים וכמה מעשי עוול אחרי, המוח הקודח מעלה באוב תמונה של דליק עומד בתוך המים של מפרץ אילת ואומר " טעיתי, בעלי חוות הדגים לא אשמים" מי זכר בכלל שאמרת משהו על בעלי חוות הדגים? אני לא…. אבל למה אתה עומד מושפל ככה עד הברכיים במים ומתנצל, מי הכריח אותך? למי יש כוח או אפשרות לברר, בוא נעביר ערוץ. אז עכשיו הוא לא טעה, אומר אנסקי בקולו המבוגר והסמכותי, הוא צדק. אבל מי זאת הוועדה הזאת- ואיפה הדוח שכלונו צריכים לאמץ, ולמה לעזאזל זה בא בתוך מקבץ פרסומות בין מקרר לחיתולים. מה מוכרים לנו? התשובה פשוטה- שדליק צדק. מסתבר שדליק צדק.רגע אחד? האם זה אומר שבאלי ושלוק טעו? מסתבר שזה מה שזה אומר…. הם טעו וסבתא ריבה וכולנו… כי לא קראנו את הדוח! חראות שכמונו!!

מענין אם דליק שומע 88 בבוקר כשהוא מכין חביתה. ואישתו שואלת אותו, אתה מכין לי קפה? ואנסקי עונה לה במקומו מהרדיו " מסתבר שדליק צדק!!" אלוהים ישמור…. אם יש אלוהים, ואם לא שישמרו אותנו בעלי חוות הדגים, איזה כוח יש להם על דליק שלנו, טוליפ ז"ל בטח מתהפך בקברו.

מאת

דן תורן

דן הוא זמר רוק (שוב השקר הזה, אימפריות נופלות לאט, לבן על לבן) וכותב שירים לאחרים ( בך לא נוגע- יהודית רביץ, מפנה מקום ברי סחרוף, גידי שרון ליפשיץ, ביום של הפצצה רמי קליינשטיין ,ועוד רבים אחרים), תורן הוא גם שחקן ( אחד משלנו, שנת אפס, משחק החיים ועוד) מאחוריו יותר משלושים שנות יצירה אישית והדרכה יצירתית של אומנים הן בתחילת דרכם – כמורה לכתיבה יוצרת והן כאלה שכבר ביססו את מעמדם כמובילים בארץ. במהלך השנים דן עבד על יצירת אלבומים בין השאר עם יהודית רביץ, דיוויד ברוזה, מאור כהן ברי סחרוף שי צברי, גיא ויהל ועוד רבים אחרים.

0 thoughts on “מסתבר שדליק”

 1. ואני שאול למי אכפת?
  דליק הוא חלק מילדותי ("שמניות באוויר" ו"זהו זה")
  תמיד חיבבתי ותמיד אחבבו. הוא בן אדם ענק.

 2. המ
  דליק ווליניץ
  עוד דמות חביבה
  שמיסחור והכסף הרסו לנו
  זה מה יש
  וכן דן
  כל מילה שלך נכונה
  גם לי עברו מחשבות כאלה בפירסומת ב 88
  מאז שאני לא שומע גלגלץ אלה רק 88 יוצא לי לשמוע פרסומות בערוץ הזה
  וזאת פירסומת די טפשית

 3. בבורותי בסוגיית הדגים לא הצלחתי עדיין להבין אם דליק צדק כשהוא טען שהוא צודק או כשהוא אמר שהוא טעה? (מודעת לכך שהלוגיקה בעייתית משהו).
  אגב, בחג הוקרנה איזו תכנית טיפשית שדרגה את כל החיות בתולדות הטלויזיה, בשבילי טוליפ זצ"ל היה וישאר מס’ 1 .

 4. דווקא ממך ציפיתי להעריך אנשים שדואגים לאיכות הסביבה.
  אם כבר יש לנו משאב נחמד ותיירותי אחד בארץ שהוא שונייות של אלמוגים יפיפיות וכרגיל הורסים אותן – אז נחמד שיש מי שמרים את המודעות ומעביר אותה לציבור. ודרך אגב – אני לא פעילה ירוקה או משהו כזה סתם איכפת לי ממה שקורה כאן או יותר נכון – עוד משהו שהורסים כאן.

  1. אני כן פעיל ירוק
   הבעיהמי אשם מה הטענה
   ובמה דליק צדק?
   נראה לי שלא הבנת את הפוסט
   בכל אופן הוא לא אנטי ירוק

   1. סליחה אם לא הבנתי הפוסט נראה לי ציני ולא ירוק . הכוונה שלך היתה שהוא ניסה לתפוס פרסום על הסיפור או שהסיפור של חוות הדגים לא הובא נכון בתקשורת?
    בכל אופן היתה לי קצת נגיעה משפטית בעניין ואני יכולה להגיד שהכל שאלה של בעלי אינטרסים וממון איך נכון להם להוציא את הסיפור לתקשורת. לא מכירה את דליק אבל נראה שהוא היה יותר קורבן ציני….אולי אני טועה.

   1. כולכם טועים, אולי התכוונו לכתוב "דליק צחק" אבל התרחשה שגיאה בהדפסה? 🙂

 5. רק 88fm הוא ולא אחר, הוא ולא שליח

  מה שכן אני מעביר כל מבזק פרסומות למשהו אחר
  טוב יותר רע יותר
  אני לא קולט פרסומות רדיו או טלויזיה כבר כמה שנים ורק נהנה

 6. אני יכולה להבין אותו בחיפוש אחר אשמים לבעיה (הרי תמיד קל יותר לחפש אשם אחר מאשר אתה בעצמך), אבל אני מעריכה את העובדה שזה מחל בגאוותו, קם והודה בטעותו… אולי רק על העובדה הזו יש לתת לו כבוד?! רק על כך שקם והתנצל מרצונו האישי?!
  ובנוגע לאותה אמונה בה’… ניתן לומר שזו היא אמונה יחסית וכל אחד בוחר בה או שולל אותה… ואם אכן אין ה’ (שזו אכן דעתי) אז האם אנו שומרים על עצמנו? ואם לא, אז מי?

 7. יש לי ראיון יותר טוב – למה להיסתפק בפירסומת?
  שינפיקו תוכנית חדשה עם דליק "דליק צדק" וזהו .
  (=

 8. וואו ! אתה פשוט כותב יפה ! יש לך מן ..טאצ’ כזה לטקסט . לא יודעת להסביר . כיף לקרוא כאן . הכל אמיתי ומעניין.

  אמלי(=

 9. גם אותי הפרסומת הזו משעשעת עד מביכה
  במדינת הלחץ והפיגועים אפילו מפחידה

  דליק צדק!!!! איזה לחץ אימל’ה……..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.