קר ויש בריכה בסנטר

קר, אבל בכל זאת הבריכה בסנטר, כלומר בדיזנגוף סנטר, והיא באמת מרכז בחיים שלי. אני בא לשם , לובש את הבגד ים, נכנס למים והכל משתנה. כאילו נהיה לי אמצע. אני מפסיק לחושב אחרי כמה בריכות. נושם. מתרכז בנשימות. אחרי הבריכה אני חדש. לפעמים אני כמ חלון שבור. הרוחות נושבות דרכי בכל הכח, אני מתנופף ומתנודד, נאנק על צירי. המים  של הבריכה הם כמו השמן לצירים שלי. הרחות לפעמים הן שדים ולפעמים זה פשוט מזג אוויר. אני רואה שהזמן חולף ונותן לו לעשות כרצונו, מבין שלא היה עוזר לי גם הייתי מתנגד. בבריכה יש סאונה חדשה, מעץ לבן. בדיוק אני קורא ספר שנקרא מוסיקה פופלרית מויטולה. ספר שוודי על מחוז צפוני בגבול שוודיה פינלנד. הסאונה בספר היא מקום מאד חשוב. כל המשפחה מתרחצת בה ביחד שעה ארוכה עד שהם נהיים וורודים כמו שפנים שהורידו להם את העור… אבל שם גם באמת קר…. פה קר רק קצת ורק לפעמים. אבל הבריכה בסנטר, היא משהו טוב גם כשחם וביחוד כשקר.

מאת

דן תורן

דן הוא זמר רוק (שוב השקר הזה, אימפריות נופלות לאט, לבן על לבן) וכותב שירים לאחרים ( בך לא נוגע- יהודית רביץ, מפנה מקום ברי סחרוף, גידי שרון ליפשיץ, ביום של הפצצה רמי קליינשטיין ,ועוד רבים אחרים), תורן הוא גם שחקן ( אחד משלנו, שנת אפס, משחק החיים ועוד) מאחוריו יותר משלושים שנות יצירה אישית והדרכה יצירתית של אומנים הן בתחילת דרכם – כמורה לכתיבה יוצרת והן כאלה שכבר ביססו את מעמדם כמובילים בארץ. במהלך השנים דן עבד על יצירת אלבומים בין השאר עם יהודית רביץ, דיוויד ברוזה, מאור כהן ברי סחרוף שי צברי, גיא ויהל ועוד רבים אחרים.

0 thoughts on “קר ויש בריכה בסנטר”

 1. תמיד העדפתי ספורט עם כמה שפחות זיעה…נגיד סנוקר 🙂
  עכשיו ברצינות…אני גם דוגל בבריכות , פשוט מקום שעוזר לך לנקות את כל המחשבות
  כנראה במים זה באמת הכי טוב.

 2. דן עכשיו הייתי קורא לך את הבלוג שלך אבל מגיב אשמח תעיף מבט קטן גם בבלוג שלי

 3. תיקון קל התגובה הקודמת שלי יצאה אם מלא שגיאות כתיב ( מיקלדת דפוקה ) בכול מקרא אני כבר דייהרבה זמן קורא לך את הבלוג רק אני עכשיו החילטתי להגיב
  גם אני אוהב ספורט אפילו מאוד אבל לשחות אני ממש לא יודע אני מעדיף כדורגל כדורסל

  בקר גם בהיזדמנות בבבלוג שלי ודרך אגב לבן על לבן זה אחד השירים האהובים עליי

 4. הדבר הכי מוזר קרה הרגע..
  אני מדפדפת בין דפי הבלוג שלך..
  נהנת ממנו.
  חושבת עליך.
  ופתאום אני שומעת את השיר שלך בוואלה..

  הזוי!

  1. עניתי על זה המון פעמים כאן ובפרום
   הוא נכנס לעריכה בימים אלה… זה לוקח זמן כי כולם עובדים בהתנדבות, וצריכים גם להתפרנס
   כבוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.