סערה בשוק התוכן

לא יאמן אבל נכון


התגלה לאחרונה! חדש!!!!


קיראו עכשיו! מהדורה מיוחדת!!!

מסתבר שעבודה בתוכן זה דבר משעמם. בכלל תוכן זה לא מעניין. בכירים בשוק התוכן מודים. אין לציבור עניין בתוכן. זאת הייתה אשליה. טעות של סקרים, מחשבה מסולפת מיסודה. תוכן המילה מה היא אומרת? מה שיש בתוך- הדבר עצמו העניין


כלומר ברור שזה מה שצריך להיות העיקר. ומה מסתבר? מסתבר שהקנקן יותר מעניין מה שיש בתוכו.


שנים רבות שאנשים מנסים לפתח תכנים לכל מיני ערוצים, לטלווזיה לאינטרנט לסלולר לעיתון לשבועון למחשבון לנגן המוסיקה


אבל אולי כל זה היה מיותר. בשוק אומרים, יתכן וצריך להשקיע במכשירים בלבד. למה לנו להתאמץ ולשלם לכל מיני טיפוסים מתנשאים שכותבים שירים סיפורים מחזות משחקים תסריטים מערכונים. חבל על הזמן. הבל הבלים הכל הבל.


אז מה יהיה עלינו, כל אותם אלפי שעובדים בשוק התוכן? והתשובה ברורה. כלום, לא יהיה כלום, או במילים אחרות יהיה אותו דבר. ימים כאלו ימים אחרים, לפעמים כיבודים לפעמים שיעבודים. העיקר הבריאות ובעיקר של הילדים. שבת שלום.

מאת

דן תורן

דן הוא זמר רוק (שוב השקר הזה, אימפריות נופלות לאט, לבן על לבן) וכותב שירים לאחרים ( בך לא נוגע- יהודית רביץ, מפנה מקום ברי סחרוף, גידי שרון ליפשיץ, ביום של הפצצה רמי קליינשטיין ,ועוד רבים אחרים), תורן הוא גם שחקן ( אחד משלנו, שנת אפס, משחק החיים ועוד) מאחוריו יותר משלושים שנות יצירה אישית והדרכה יצירתית של אומנים הן בתחילת דרכם – כמורה לכתיבה יוצרת והן כאלה שכבר ביססו את מעמדם כמובילים בארץ. במהלך השנים דן עבד על יצירת אלבומים בין השאר עם יהודית רביץ, דיוויד ברוזה, מאור כהן ברי סחרוף שי צברי, גיא ויהל ועוד רבים אחרים.

0 thoughts on “סערה בשוק התוכן”

 1. דן, אני לא יודע אם כתבת את הדברים מתוך סרקסטיות או לא אבל אני רוצה לומר לך שאין לך מושג כמה שאתה צודק. אני יכול להעיד על עצמי כמי שכותב מגיל צעיר, אחרי שהוצאתי 2 ספרי שירה, אני פתאום מוצא את עצמי באמצע החיים מרגיש שהכל היה לריק ואפשר לומר שהעניין כמעט מוציא אותי מדעתי. מי כמוך יודע שאין שכר לסבל היצירה. נכון שיש פה ושם תגובות מחמיאות, אבל זה תכלס לא נותן שום כלום. לא רק שלא מתעניינים בתוכן גם לא מוכנים לשלם עליו. אני מאמין שאתה כאמן שיוצר מוסיקה עם כל התופעה של הורדת מוסיקה יודע טוב מאוד למה אני מתכוון. לי באופן אישי חשוב להמשיך ולרכוש דיסקים, כי אני יודע שזו הכרת תודה לאמן שעמל עליו קשות, אבל נותנים לי לא פעם לחוש שאני "עוף מוזר". תרשה לי לסיים את דבריי בדרך שאתה אמרת שהעיקר הבריאות ואני אוסיף את בריאות הנפשית שלנו היוצרים.

 2. אתה צודק. בימים האחרונים יוצא לי לראות את זה בהקשר אחר מזה שאתה מדבר עליו (אתה מתייחס להפרת זכויות היוצרים ב"הוט", לא?). מישהי מוכרת ומוכשרת שלחה סינגל באמת יפה לאוויר העולם. העולם הגלגל"צי. והעולם עושה סימנים שהוא מקיא את היצירה שלה החוצה. עד שכבר מגיעות מילים אמיתיות, עטופות באווירה שנוגעת, ומה שמעניין את העולם החד-מימדי הזה זה העובדה שיש לה בעיקר תוכן ופחות חוץ. כלומר, ברור שיש לה חוץ – היא יפה, היא בלונדה, היא יכלה בקלות לגרד איזה סיפור-נוגע-ל… שירגש/יפתיע/יזעזע/וואט אוור. אבל היא לא. אף פעם. היא תמיד בוחרת בתוכן והעולם לא בוחר בה. תמיד מדברים כולם על מדיניות הפלייליסט וכל זה וזה תמיד כ"כ רחוק – דיבור של התעשייה. עד שבאה מישהי ואומרת לי: "ראיתי את הפלייליסט ואני לא שם". סססאמק שזה מרתיח.

 3. חבל שלא היית בכנס תמוז ביום רביעי, הרוחות התלהטו בין היתר ובעיקר בנושא זה (הסלולר מול הלייבלים וענייני תמלוגים למיניהם). אני מתכנן לכתוב על זה פוסט יותר מאוחר.
  מצד שני, טוב שלא היית, זה היה מאד מתסכל לראות כמה התעשיה מסוכסכת.

  1. ברור שזה מתסכל. השם תעשיה מעורו גם הוא ציחקוק.
   אין בזה כסף כרגע- וזה מעצבן את כולם- אבל האשמות לא יעזרו הן לא ימיחו כסף
   לעומת זאת הופעות יש ושם גם מרוויחים.
   בגדול, קשה לכעוס על חלב שנשפך….
   שבת שלום שוב

 4. היי דן,
  אני נהנה מהשירים שלך ומהשיתוף פעולה שלך עם ברי סחרוף.
  עזרתם לי בתקופות קשות כשממש הלכתי לאיבוד.
  אני מטריד אותך עוד פעם עם המחשבות שלי על פגיעות כי אם כבר שלחתי קודם הייתי רוצה להשאיר את הגרסה המחודדת.

  לא נוכל לעקוף את הפגיעות בניסיונות להימנע מעצמנו או לעטות מסכות.

  ההבדלים בינינו והשינויים בפנינו חושפים ביטויים פיסיים ונפשיים של פגיעות.

  -הפגיעות משותפת לכל העולמות וחוצה אותם.

  אם מוסיפים או גורעים ממידת הפגיעות,
  מתקשחים או מתרככים ייתר על המידה ושיקול הדעת מיטשטש.

  -מידת הפגיעות משפיעה על חדות הגבולות שבין ניגודים.-

   1. תפסיק ללקק!!!!!

    אגב דן לא מתוך ליקוק כמו שהנ"ל רשם ראיתי את הסרט שנת אפס שבו אתה שיחקת ולדעתי סרט מצויין ומשחק מצויין!~

 5. תסלח לי עם אני מטרידה אותך…
  אבל אני מעריצה אותך!
  ראיתי את כל הפרקים של "משחק החיים"
  ותמיד חיכיתי לסצנות שאתה משתתף בהם!
  יואו איך אני בשוק שיש לך בלוג…

 6. קשה שקשה להיות סופר,
  לדעתי בתור גם אחת שמוציאה כאב על דף ומלחינה..
  הרבה יותר קשה לכתוב שירים ולהוציא את המוסיקה שעוברת בראש על גיטרה ולחבר הכל ולעמוד על במה ולשיר ולחשוף את הכאב שלך מאשר להיות מנהל חברת היי טק שמרוויחה כל כך הרבה כסף ועל מה?זה מראה איפה המדינה שלנו שמה את התרבות.
   
   

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.