שבת בבוקר

שבת בבוקר יום יפה אבא שותה המון קפה


אמא תישן עוד טיפה עוד טיפה


והילדים כאלה חמודים


שבת בבוקר נלך לבריכה?


אולי עם האופניים לגינה?
אני עוד זוכר איך זה מרגיש להיות ילד ביום שבת


זה דבר יפה ומבטיח בבוקר ולפעמים זה משעמם למוות


בכל מקרה אני נהנה לראות אותם את הפרחחים הקטנים


בצהריים נלך לצלם משהו


יהיה חם הילד מתרגש


בערב נחזור עייפים ומוכנים לעוד שבוע


בינתיים שבת בבוקר יום יפה…

מאת

דן תורן

דן הוא זמר רוק (שוב השקר הזה, אימפריות נופלות לאט, לבן על לבן) וכותב שירים לאחרים ( בך לא נוגע- יהודית רביץ, מפנה מקום ברי סחרוף, גידי שרון ליפשיץ, ביום של הפצצה רמי קליינשטיין ,ועוד רבים אחרים), תורן הוא גם שחקן ( אחד משלנו, שנת אפס, משחק החיים ועוד) מאחוריו יותר משלושים שנות יצירה אישית והדרכה יצירתית של אומנים הן בתחילת דרכם – כמורה לכתיבה יוצרת והן כאלה שכבר ביססו את מעמדם כמובילים בארץ. במהלך השנים דן עבד על יצירת אלבומים בין השאר עם יהודית רביץ, דיוויד ברוזה, מאור כהן ברי סחרוף שי צברי, גיא ויהל ועוד רבים אחרים.

0 thoughts on “שבת בבוקר”

 1. ושבת בבוקר בחולון זה בכלל תענוג! אצלנו אמא הייתה מנצלת את היום הזה לשטיפת הבית וכדי שלא נפריע, אבא היה לוקח אותנו להתגלץ’ על הדיונות שהיום הן ימית 2000. היינו חוזרים עייפים ומרוצים ומלאי חול לית המצוחצח… כל שבת זה היה ככה, עד שבנו את הבריכה..

 2. ואנחנו בשבת שובתים מכל מלאכה, הילדים עוזבים את המחשבים ואת כל כלי התקשורת ,את הטיולים אנחנו עושים לנוחיותיינו באמצע השבוע ,כשכולם שקועים במישרדים, יש לנו מן זמן אחר כזה שסיגלנו לנו, אנחנו לא ממש מצליחים להשלים עם כל ה"דיסטורשנים בעולם הדתי החרדי, אך גם לא ממש הייתי רוצה לגדל ילדים חילונים ממש, דן יקר, המדינה בזבל, ומתוקנת היא לא, אתה חוגג לה עצמעות???? ואם כן מה המשמעות של זו העצמעות ,לפעמים אני כבר לא ממש מצליחה לעקוב ,רק מריחה שמשהו לא טוב קורה לנו כעם, ולכן אני אוהבת כל יהודי – חינם, ראיתי שהייתה לך הופעה פה בצפון איזור כרכור פרדס-חנה. נהניית? היה טוב? היו אנשים?
  התענה לי ?
  שיהיה חודש טוב(אייר) ובוע מוצלח ולא מידי חמסיני

 3. ועכשיו אני באתר שלך שומעת מוסיקה.
  אז מי הבסיסט?
  דרך אגב חבר טוב שלי שמיל פרנקל עומד להפתיע, אפשר לראות אות בגדה השמאלית מאלתר על הבס בגאוניות, ויש הופעה של חבר טוב, אסף פינקל, במוצאי-שבת 5/6 בשעה 9 בשבלול
  ג’אז, לפי דעתי אתה מוזמן. 50 שקל כרטיס ככה כתבו לי במייל, סיימתי להקשיב ל"אופק", נחמד ,לא משהו פצצות ,נמשיך הלאה, החום רק מתגבר ואין מה לעשות

 4. פעם על הברזלים
  היום ערוץ לילדים.
  פעם לבן על לבן בשורות
  היום זה קדחת, ביצות יבשות.
  בינתיים כולנו עושים ילדים,
  מחר הם ישבו על אותם ברזלים
  ואנחנו סופרים שבתות, מתבגרים,
  נגמר הירוק – אני על הפניםםםםם!!!!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.