מארז חדש לחג:

 

מתוך מתנות לכולם: דן תורן – "איים אבודים"

חגיגה אמיתית לאוהבי דן תורן המאותגרים טכנולוגית. בעשור האחרון שחרר תורן חומרים רבים להשמעה ולהורדה בלעדית וחינמית באתר הרשמי שלו. זה התחיל ב-2002 באלבום "כפתור לא גמור" והמשיך עד "דיבור בציבור", אלבומו החדש שלא הועלה על פורמט דיסק. לכבוד המאורע משתחרר עכשיו מארז של חמישה אלבומים ששוחררו עד כה רק באינטרנט ובצורות שונות. יש כאן שלל מטעמים ישנים ונדירים, כמו "בזמן הקרוב" הקטן והיפה מתוך "שיחה עם מיק", וכמוהו גם כל שירי "מבריח מכס", האי .פי ששחרר תורן עצמאית בתחילת העשור הקודם, רגע לפני שזה הפך להיות סטנדרט. 

יותר משמדובר בשאריות דמואים מחוממות או חומרי בי סיידס, מחומש האלבומים הזה הוא תזכורת לקיומו של יוצר מצוין, שלפעמים לא צריך הרבה יותר מגיטרה אקוסטית וליריקה מעולה כדי לגעת. 

מתוך מתנות לכולם: דן תורן – "איים אבודים"חגיגה אמיתית לאוהבי דן תורן המאותגרים טכנולוגית. בעשור האחרון שחרר תורן חומרים רבים להשמעה ולהורדה בלעדית וחינמית באתר הרשמי שלו. זה התחיל ב-2002 באלבום "כפתור לא גמור" והמשיך עד "דיבור בציבור", אלבומו החדש שלא הועלה על פורמט דיסק. לכבוד המאורע משתחרר עכשיו מארז של חמישה אלבומים ששוחררו עד כה רק באינטרנט ובצורות שונות. יש כאן שלל מטעמים ישנים ונדירים, כמו "בזמן הקרוב" הקטן והיפה מתוך "שיחה עם מיק", וכמוהו גם כל שירי "מבריח מכס", האי .פי ששחרר תורן עצמאית בתחילת העשור הקודם, רגע לפני שזה הפך להיות סטנדרט. 
יותר משמדובר בשאריות דמואים מחוממות או חומרי בי סיידס, מחומש האלבומים הזה הוא תזכורת לקיומו של יוצר מצוין, שלפעמים לא צריך הרבה יותר מגיטרה אקוסטית וליריקה מעולהכדי לגעת. 

 

http://www.nrg.co.il/online/47/ART2/403/092.html?hp=47&cat=309

 

מאת

דן תורן

דן הוא זמר רוק (שוב השקר הזה, אימפריות נופלות לאט, לבן על לבן) וכותב שירים לאחרים ( בך לא נוגע- יהודית רביץ, מפנה מקום ברי סחרוף, גידי שרון ליפשיץ, ביום של הפצצה רמי קליינשטיין ,ועוד רבים אחרים), תורן הוא גם שחקן ( אחד משלנו, שנת אפס, משחק החיים ועוד) מאחוריו יותר משלושים שנות יצירה אישית והדרכה יצירתית של אומנים הן בתחילת דרכם – כמורה לכתיבה יוצרת והן כאלה שכבר ביססו את מעמדם כמובילים בארץ. במהלך השנים דן עבד על יצירת אלבומים בין השאר עם יהודית רביץ, דיוויד ברוזה, מאור כהן ברי סחרוף שי צברי, גיא ויהל ועוד רבים אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.